FIREMNÍ NEBO STÁLÝ ZÁKAZNÍK? VOLEJTE 603 522 480

Cypripedium mrazuvzdorné orchideje

Není to mráz, který by mohl zničit Vaše rostliny. Je to zahřívání během dne nebo dlouhotrvající vlhkost. Rostliny vysazené v květináčích, které ponoříte do písku, mají oddenky zcela v bezpečí bez jakýchkoliv dalších opatření.

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

 • cypr Kód: 39326

  Cyprepedium je král vytrvalých orchidejí.

  Většina odrůd může snadno zvládnout až -25C° .

  Tato orchidej se vyskytuje poute na severní polokouli, v severní Americe a severní a jihovýchodní Asii.

  Je zde dokonce evropský druh Cypripedium Calceolus ,který je chráněný a má nepřetržitý dohled pod kamerami ve Velké Britanii.

  Cypripedium je známý také jako Pantoflíček.

  852 Kč bez DPH 980 Kč / ks
 • cyprepedium Kód: 39329

  Výběr vhodného stanoviště je alfou a omegou úspěšného pěstování Cypripedia. Za ideální lze považovat místo ve stínu osamoceného, vzrostlého a košatého listnatého stromu. Dalším prostorem vhodným pro výsadbu je severní strana domu. Takováto umístění poskytují rostlinám dostatek rozptýleného světla, chrání je před nebezpečným poledním sluncem a před pozdně jarními přízemními mrazíky, které jsou schopny již plně se vyvíjející mladá pletiva zcela spálit.Příliš hluboký stín má negativní vliv na bohatost kvetení. Přímé slunce snášejí cypripedia pouze v ranních hodinách či případně na večer. Bezprostřední blízkost vzrostlého stromu nebo jiných hustě kořenících rostlin zase odebírá rostlinám potřebnou vláhu a živiny.

  852 Kč bez DPH 980 Kč / ks
 • cyprepediuum Kód: 39332

  Nejlepším obdobím pro výsadbu je podzim (přibližně v rozmezí října a listopadu), tedy období po ukončení vegetace a před zamrznutím půdy. Vlastní výsadbu je nejlépe provádět tak, že rostlinu položíte na plochu zamýšleného umístění a kořeny volně, ve smyslu směru jejich předchozího růstu rozmístíte okolo růstových výhonů. Tím získáte představu o potřebné ploše budoucí výsadbové jamky. Tu poté vyhloubíte do hloubky cca 10 cm. Rostlinu do připravené jamky vsadíte tak, aby kořeny byly na dně jamky v horizontální poloze a vrchol nejvyššího růstového výhonu byl zároveň s povrchem okolní půdy. Takto připravenou rostlinu lehce zasypete připravenou zeminou. Zeminu nijak nestlačujte, ale pouze přiměřeně zalijte tak, aby nakypřená půda přirozeně slehla. Povrch lze zamulčovat tenkou vrstvou jehličí nebo drceného listí.

  852 Kč bez DPH 980 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.